Katáriové: impérium lovců mamutů


Libor Balák

Dobrodružný příběh odhalující skutečnou tvář lovců mamutů

„Gomepsis by se měla chystat na večer. Přijde noc, vlastně už se začalo stmívat. Nemohla však najít vhodné větve na oheň (…). Tohle je to nejhorší místo na spaní. Krajinou se rozlehl smích sněžných hyen. Gomepsis vyrazil na čele studený pot. Dostala lekci.“

Jiná doba, úplně odlišná, pro nás nezvyklá pravidla – a přesto tak povědomý příběh

Přijměte pozvání do dob legendárních lovců mamutů, kdy se naše území stalo centrem civilizačního vývoje na evropském kontinentu. Na stránkách knihy se otevírá pradávná mytologie, stejně jako zvyklosti každodenního života lidí z epochy gravettienu, označované za zlatý věk lidstva. Přes časovou propast snadno najdeme cestu k hlavním hrdinům románu – ke skromnému Lovci, jehož provází podivuhodná ochrana Duchů, a mladé Gomepsis, ženě, jíž osud připravil lekci pokory. Oba představují naprosto odlišné póly někdejšího světa, přesto se jednoho dne jejich cesty setkají… A pokud se oba světy nečekaně střetnou a propojí, tak jako v našem příběhu, dají se dosud poklidné události do kolosálního pohybu. Příběh dvou mladých lidí je umocněn okolnostmi dramatických změn v tehdejší společnosti.

Autor románu, publicista, výtvarník a paleontolog Libor Balák, je propagátorem takových obrazových rekonstrukcí dávných lidí a zvířat, kdy je součástí práce i dostupný odborný text vysvětlující důvody, které vedly k předkládaným zobrazením. Nejvíce jej ve světě proslavily vůbec první obrazy zachycující překvapivě krásnou a bohatou výzdobu oděvů z doby lovců mamutů, unikátně dochovaných na lokalitě Sungir.

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 288
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 10.04.2023
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,674 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026446835
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem