Králova třetí žena


Jindřiška Kracíková

Šarru illakam, král přichází. Strhující příběh o osudu mladé královny na pozadí mocenského boje a palácových intrik.

Strhující příběh o osudu mladé královny na pozadí mocenského boje a palácových intrik.

Bohatému městskému státu na kenaanském pobřeží vládne mladý a schopný král. Mír své zemi, ležící v ohnisku zájmu velkých říší, zajistil sňatkovou politikou. Touží však po úplné nezávislosti a prosperitě. Vydává se proto do mezopotamského Uruku, aby se potřetí oženil a tím zajistil své zemi blahobyt a svobodnou budoucnost. Vladařské povinnosti a hrozba mořských národů ho ale nakonec zaneprázdní natolik, že mu unikne, co se děje pod jeho vlastní střechou.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.11.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,757 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Cyril Gaja
EAN 9788026428169
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

superrodina.cz - Ona byla jak rákos. On jako oheň.


....Příběh vás pohltí velmi příjemným literárním stylem, pestrým psychologickým zpracováním postav a od druhé poloviny knihy i výrazným napětím....

Autor knihy

Jindřiška Kracíková Jindřiška Kracíková

Jindřiška Kracíková


Jindřiška Kracíková vystudovala hebraistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul Ph.D. ve studijním programu Filologie, Teorie a dějiny literatur zemí Asie a Afriky. K prohloubení jejího zájmu o literaturu, a zejména o překlad, významně přispěl úspěch v překladatelské soutěži Jiřího Levého 2000/2001, v níž získala ocenění v kategorii Poezie za maqámu Sefardští básníci od Jehudy al-Charízího (12.–13. stol). V následujícím období se al-Charízího dílem zabývala dál a publikovala překlady v časopisech Nový Orient a Tvar. Mezi další autory, jejichž myšlenky zprostředkovala českému čtenáři, patří Ruth Bondyová, Josl Birstein, Dorit Pelegová a Henri Bacry. Své vědomosti a zaujetí pro svět starověkého Předního východu autorka vtělila do románu Králova třetí žena, nadčasového příběhu o mezilidských vztazích, zodpovědnosti a chybách, který poodhaluje roušku bohatství tehdejších velkých kultur: egyptské, kenaanské, mezopotámské a chetitské.

Zobrazit profil autora