Jak zůstat fit ve stáří


Adam Roslawski

Nebojte se pohybu ve stáří či v dlouhodobé nemoci!

Tato ojedinělá publikace přináší seniorům rady a informace o tom, jak je důležitý pohyb, jak mohou navzdory svému věku či nemocem bezpečně a šetrně cvičit a sportovat a jak jim pohyb může pomoci při léčbě jejich chronických onemocnění. Je všeobecně známo, že nedostatek pohybu způsobuje potíže, zejména u lidí hodně starých a nemocných. Nemoc a stáří však s sebou přinášejí obavy, zda si pohybem ještě více neublížíme.

V knize naleznete:

- jednoduché cviky nenáročné na fyzickou kondici sloužící především k rozcvičení těla,

- dechová cvičení, která pomáhají zlepšit funkčnost dýchacího ústrojí a která jsou vhodná i pro ty, kteří se téměř nepohybují,

- relaxační cviky, které uvolňují svalové napětí,

- doporučené pohybové aktivity pro starší i nemocné, sportovní a oddechové činnosti, a dokonce i návody na nenáročné pohybové hry pro seniory

- informace o tom, jak může pohyb pomoci při léčbě chronických onemocnění (vysoký krevní tlak, infarkt myokardu, kornatění tepen dolních končetin, chronický zánět průdušek a rozedma plic, cukrovka typu 2, degenerativní změny kloubů a páteře, osteoporóza, Alzheimerova nemoc, Parkinsonova choroba).

Pro české čtenáře knihu upravil MUDr. Michal Večerek, praktický lékař, který se ve své praxi se seniory denně setkává, a proto tuto problematiku velmi dobře zná.

Číst více
99 Kč Doporučená cena
Nedostupné