Vojtěch Boháč: Všechny cesty vedou k válce

Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011– 2022

Vojtěch Boháč

Válka na Ukrajině a její kořeny pohledem válečného reportéra

Válka na Ukrajině a její kořeny pohledem válečného reportéra

Jak se na Ukrajině a v Rusku žilo před válkou, po anexi Krymu a po vypuknutí konfliktu na Donbase? Co vedlo až k rozpoutání největšího vojenského střetu na území Evropy od roku 1945? Novinář Vojtěch Boháč podává svědectví přímo z míst, kde se odehrávaly krvavé boje. Poznejte pozadí ukrajinského konfliktu, roli novináře uprostřed zuřící války i autentické příběhy místních obyvatel. Bez nadsázky tak zjistíte, jak to vypadá, když se píše historie.

Vojtěch Boháč je reportér a šéfredaktor reportážního online magazínu Voxpot. Specializuje se především na dění ve východní Evropě. Před založením Voxpotu dopisoval pro časopis Reportér, Alarm, Deník Referendum, Právo nebo Hospodářské noviny. V roce 2022 se stal držitelem ceny Novinářská křepelka udělované Společností F. Peroutky.

Čtivá, místy až strhující kniha Vojtěcha Boháče je jedním z nejdůležitějších titulů roku 2022, roku, který dramaticky změnil nejen Ukrajinu a Rusko, ale celou Evropu. Boháč ve svých osobních zážitcích z Ruska nebo z bojů na Ukrajině demonstruje mimořádný vypravěčský talent a svým srozumitelným výkladem politického dění v Rusku za posledních deset let ukazuje, že je i pečlivý novinář a výzkumník. Kniha je tak jedinečnou kombinací vzácného, poutavého osobního svědectví a historického narativu.

– Tomáš Etzler, český autor a novinář

Číst více
499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 424
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.11.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,665 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026445272
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Vojtěch Boháč Vojtěch Boháč

Vojtěch Boháč


Reportér a šéfredaktor reportážního online magazínu Voxpot. Specializuje se především na dění ve Východní Evropě. Studoval na univerzitách v Rusku i na ukrajinském Krymu, kde na vlastní kůži zažil ruskou anexi poloostrova. Následně psal reportáže z války na Donbase, Afghánistánu, Balkánu nebo severního Kavkazu. Prošel si redakcí The Moscow Times nebo ruskojazyčného deníku Segodnya. Před založením Voxpotu dopisoval pro časopis Reportér, Alarm, Deník Referendum, Právo nebo Hospodářské noviny. V roce 2022 se stal držitelem ceny Novinářská křepelka udělované Společností F. Peroutky.

Zobrazit profil autora