Od prvních družic přes přistání na Měsíci až k projektům dnešní doby.
Člověk odnepaměti obracel své zraky vzhůru. Slunce, Měsíc, hvězdy a další kosmická tělesa pro něj představovaly každodenní realitu, a zároveň cosi vzdáleného, nedosažitelného a do značné míry nepochopitelného. Byl to právě rozvoj kosmonautiky, který mu umožnil otevřít dveře do Vesmíru a vydat se na jeho průzkum. Tato kniha vás seznámí s vývojem kosmonautiky od prvních pokusů i nezdarů přes velké triumfy a pády při dobývání Měsíce až po žhavé projekty současnosti. Vydejte se dobývat Vesmír! Díky této publikaci máte možnost detailně prozkoumat opravdové poklady kosmonautiky:
- technický nákres první vypuštěné družice Sputnik
- obálku podepsanou americkým astronautem Johnem Glennem
- zvláštní vydání Večerní Prahy při příležitosti letu Jurije Gagarina
- články z New York Times o přistání člověka na Měsíci
- rentgenový snímek Armstrongovy boty
- poselství jiným civilizacím, které nesou sondy Pioneer
V knize najdete přes 30 takovýchto vyjímatelných faksimilií historických dokumentů. Knihu doprovází přes 160 fotografi í, díky kterým nahlédnete do zákulisí kosmických projektů dávno minulých i těch nejnovějších.
O autorovi:
Tomáš Přibyl (1975) se od svých deseti let zabývá kosmonautikou a vším, co s ní souvisí. Z tohoto oboru je autorem více než tří tisíc novinových a časopiseckých článků publikovaných v Česku i zahraničí. Věnuje se též přednáškové činnosti a vystupování v rozhlase i televizi. Je autorem knih Smrt měla jméno Challenger (1996), Rudé hvězdy ve vesmíru (1997), Příběh stanice Mir (2001), Den, kdy se nevrátila Columbia (2003) a Spanilá jízda po Marsu (2004). Též sbírá podpisy astronautů a kosmonautů (pokud byste o nějakém věděli...). Kromě kosmonautiky se věnuje problematice informační bezpečnosti. Působí jako novinář, konzultant a publicista na volné noze. Za svoji publicistickou a žurnalistickou činnost získal Tomáš Přibyl v roce 2002 prestižní Cenu města Brna – jako její nejmladší laureát v historii.
Osobní stránka: www.kosmonaut.cz
Detailní informace
vesmír