Napoleonské války

Muzeum v knize

Richard Holmes

Historie ve vašich rukou!

Unikátní publikace mapující průběh napoleonských válek - obsahuje vzácné faksimilie a dobové dokumenty přímo vložené mezi stránky knihy.

Tato kniha, kterou napsal jeden z nejznámějších a nejuznávanějších britských vojenských historiků, obsahuje přes 40 faksimilií vzácných a nově prozkoumaných dobových dokumentů, které jsou vloženy přímo mezi stránky knihy.

Prožijte znovu tuto výjimečnou historickou epochu – stačí si vzít do ruky a „osahat“ tyto vzácné nebo dříve nepublikované mapy, dopisy, zápisníky, zprávy, šifrované depeše, knihy tajných signálů, prohlášení, bulletiny, lodní deníky a noviny, které byly dosud založeny nebo vystaveny v archivech a muzeích po celé Evropě.

Nechte se vtáhnout do samotné akce a přečtěte si Nelsonovu zprávu o obléhání Toulonu, lodní deník kapitána Hardyho s popisem bitvy u Trafalgaru, Napoleonem podepsané prohlášení k jeho vítězné armádě po bitvě u Slavkova, a zápisník vévody z Wellingtonu, který používal v bitvě u Waterloo.

Obsahuje více než 250 dobových maleb, rytin, ilustrací a 19 speciálně sestavených plnobarevných map nejdůležitějších bitev a tažení.

NAPOLEON byl velikánem své doby. Jak o něm řekl francouzský romanopisec devatenáctého století Stendhal: „Největší člověk, který přišel na svět od dob Gaia Julia Caesara.“ Během série ohromných vojenských tažení v letech 1796 až 1812, kdy zvítězil v řadě nejslavnějších bitev všech dob – v bitvě o Pyramidy, u Marenga, Slavkova, Jeny, Wagramu a Borodina – vytvořil Napoleon impérium, které na vrcholu slávy zasahovalo od Portugalska až po Moskvu. Nakonec jej sice porazily spojené síly mnoha národů v bitvě u Waterloo, ale neuvěřitelný příběh malého Korsičana, který se stal císařem a dobyl Evropu, se zařadil mezi nejslavnější události historie. V tomto slova smyslu žije Napoleon dodnes.

O autorovi:

RICHARD HOLMES je profesorem vojenských a bezpečnostních věd na Cranfield University a na Obranné akademii (Defence Academy) Spojeného království, a je spoluautorem řady bestsellerů, včetně knihy Wellington: The Iron Duke a Redcoat. Napsal také mezinárodní bestseller The Imperial Museum’s D-Day Experience (kniha vyšla i v českém překladu u vydavatelství Computer Press, kód KHP0027), a je hlavním redaktorem knihy Oxford Companion to Military History. Richard přednášel také v sedmi televizních dokumentárních seriálech britské BBC, z nichž prvním byl „War Walks“ a posledním „In the Footsteps of Churchill“.

Obsahuje dvanáctistránkovou brožurku s mapami 10 klíčových bitev a šestnáctistránkovou obsáhlou brožurku s překlady a přepisy dobových dokumentů.

Číst více
1 290 Kč Doporučená cena
Nedostupné