Letectvo Spojených států amerických


Kolektiv

Unikátní obrazová galerie minulosti i současnosti nejsilnějšího letectva světa

Přes 220 úchvatných fotografií tvoří tuto vizuální oslavu nejsilnějšího

letectva na světě.

Seznamte se s některými z nejslavnějších letadel USAF v akci. Od F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon, B-1B Lancer, B-52 Stratofortress, C-130 Hercules a KC-135 Stratotanker až po HH-60 Pave Hawk, U-2 Dragon Lady, RQ-4B Global Hawk, MQ-9 Reaper a mnoho dalších. Poznejte, jak kadeti Letectva USA trénují a účastní se cvičení. Zjistěte, jak se piloti připravují a jak provádí svěřené mise. Staňte se svědky toho, jak americké letectvo jako celek zajišťuje a udržuje kontrolu na nebi, aby poskytlo USA nezpochybnitelnou vzdušnou nadvládu.

Kniha představuje obrazovou historii amerického letectva od jeho počátků v roce 1907 přes osamostatnění v rámci armádních struktur v roce 1947 až po jeho nasazení ve velkých konfliktech moderní doby – včetně první a druhé světové války, korejské války, války ve Vietnamu, války v Zálivu, válek v bývalé Jugoslávii a v jednadvacátém století také konfliktů v Afghánistánu a Iráku.

JASON C. ENGLE je historikem Střediska správy životního cyklu letectva USA na Wrightových-Pattersonově letecké základně v Ohiu. Získal doktorát v oblasti moderních dějin Evropy na University of Southern Mississippi, kde studoval a psal o rakousko-uherské armádě a meziválečném paramilitarismu v Rakousku. Jason je zároveň důstojníkem ohijské vojenské zálohy, která spadá pod oddělení generálního pobočníka v Ohiu se sídlem v Columbusu v Ohiu.

Číst více
590 Kč Doporučená cena
V prodeji