Karel Rožánek: Zápisky z Afghánistánu


Karel Rožánek

Autentické svědectví z válečných oblastí Afghánistánu od známého reportéra

Autentické svědectví z válečných oblastí Afghánistánu od známého reportéra

Působil jako zahraniční korespondent ČT v Afghánistánu a natáčel reportáže z míst, kde sloužily jednotky Armády ČR. Karel Rožánek přináší osobní svědectví o zahraničních misích v divoké zemi lovců draků. V čem spočívá práce reportéra v místních oblastech? Jak probíhala návštěva Miloše Zemana nebo koncert Daniela Landy pro české vojáky? Silná výpověď doplněná o unikátní fotografie zaujme všechny, kdo se zajímají o Afghánistán, novinářskou praxi i vojenská témata.

„Válka v Afghánistánu měnila životy nejen obyvatel této země, ale ovlivňovala dění v mnoha místech světa. Pro USA to byla nejdelší válka v historii, Česko v tomto konfliktu ztratilo nejvíc vojáků od 2. světové války. Málokdo sledoval české vojáky a jejich boj – se zbraní v ruce i o srdce a mysl místních obyvatel – z větší blízkosti než Karel Rožánek. V této unikátní knize zachycuje jejich příběhy i proměny Afghánistánu v průběhu dvaceti let války – jako vždy s neopakovatelnou přímostí a autenticitou.“

– Michal Kubal, zahraniční reportér a moderátor České televize

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr non-fiction
Počet stran 184
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.09.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,367 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Lukáš Roganský
EAN 9788026443346
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Karel Rožánek Karel Rožánek

Karel Rožánek


Karel Rožánek pochází z Konstantinových Lázní na Plzeňsku, po studiu na FSV UK pracuje v České televizi, od roku 1999 jako reportér. Doma v Česku natáčel hlavně reportáže o extremismu, silových resortech a vojenské historii, jako zvláštní zpravodaj působil také v zemích bývalé Jugoslávie, v Iráku, v Afghánistánu nebo v Mali.  Od léta roku 2021 je v Moskvě stálým zpravodajem ČT v Rusku. Je rozvedený, má dvě děti.

Zobrazit profil autora