
Tam, kde se beznaděj střetává s vnitřní radostí. Svědectví lékařky ve válečných zónách.
Tato kniha je o odvaze žít. Kristina Höschlová v ní podává neuvěřitelná svědectví z válečných zón v Afghánistánu, Kurdistánu a Jemenu, kde pracovala jako lékař-anesteziolog. Popisuje skutečné příběhy místních lidí, své zážitky i svět emočních kontrastů, v němž se krutost mísí se srdečností, krvelačnost se štědrostí a beznaděj s vnitřní radostí. Vyprávění z humanitárních misí obohacují reflexe, jež nepřímo odrážejí podobu současného měnícího se světa.
...Probírám se zpět neuvěřitelnými příběhy z těchto Bohem zapomenutých zemí a v mysli mi vyvstávají dvě slova: ODVAHA ŽÍT. Myslím na Afghánce, Kurdy i Jemence a obdivuji je, protože oni odvahu žít neztratili.
Myslím na pacienty a jejich nezlomnou vůli žít. Myslím na lékaře a zdravotníky a jejich širokou lásku k Životu.
I my máme na vybranou. Chceme Život žít, nebo se před ním schovávat?
Chceme milovat Život bez výhrad, celý, i s jeho stinnými stránkami a nebát se utržit rány? Nebo se_ chceme zaměřit na jeho neduhy – na virózy, úrazy i nevyhnutelnou smrt, a předčasně jej odsoudit k zániku?...
Číst více
Detailní informace
Počet stran
208
Ke stažení
pdf
Ukázka.pdf
Datum vydání
22.04.2021
Formát
145x205 mm
Hmotnost
0,441 kg
Jazyk
čeština
Ilustrátor
a.s. MAFRA
EAN
9788026435600
Věk od
15
Typ
Kniha
Vazba
vázaná s laminovaným potahem
Recenze
kultura21.cz - Osobní svědectví lékařky bez hranic
„Kristina Höschlová se každý den setkává se smrtí a utrpením, s lidskými příběhy, zajímavými osudy. Vypráví bez zbytečných dramat… Je smířená, ale niterně se zamýšlí nad tím, co se kolem děje a proč, jak by to mohlo být jinak, co má udělat, aby se rozhodla správně. Vyprávěním se prolínají její vlastní úvahy a vzpomínky na dětství či život v Česku. Nechybí ani příběhy k pousmání a obyčejné lidské r... Více
krajskelisty.cz - Optimismus i navzdory drsným podmínkám
„Höschlová ve svém textu hodnotí jen minimálně. Ve všech případech se však zdá, že ji navzdory úděsným podmínkám, jimž čelila, neopustil optimismus. Zajímavá jsou taky srovnání tamní a české lékařské praxe, zejména co se vybavení a počtu personálu týká.“