Van Goghova hvězdná noc


Michael Bird

Ilustrovaný poklad o dějinách umění (nejen) do dětské knihovny.

Tak trochu jiná encyklopedie dějin umění

Kdo ti nejlépe představí umělecké dílo? Muzeum? Tam je to samé nesahej, nesmíš a pozorně čti popisky. Když se ale do vylíčení vzniku těch nejlepších kousků z historie umění pustí samotní tvůrci, modelové, obrazy, sochy… Vyprav se na vzrušující cestu po stopách umění! Projdi se po pravěké jeskyni. Seznam se s půvabnou královnou Nefertiti. Nebo si třeba pohlaď hranostaje z obrazu Leonarda da Vinciho či oslav narozeniny s Marcem Chagallem.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 336
Datum vydání 06.11.2017
Formát 210x270 mm
Hmotnost 1,222 kg
Jazyk čeština
Původní název Vincent´s Starry Night and Other Stories
Původní jazyk angličtina
Překladatel Katarína Belejová H.
EAN 9788026416913
Věk od 7
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Video

Recenze

tyden.cz - Od Lvího muže k Aj Wej-wejovi, Jaromír Slomek


„…Jak přiblížit dětem výtvarné umění? Třeba tak, že se jim vypravují příběhy o malířích a sochařích. Britský historik umění Michael Bird (59) sice není první na světě, kdo se o něco takového pokusil, jeho kniha Van Goghova hvězdná však patří k těm zdařilým…“

Autor knihy

Michael Bird Michael Bird

Michael Bird


Michael Bird je spisovatel, historik umění a rozhlasový moderátor BBC. Narodil se v Londýně a studoval na Oxfordské univerzitě. Je autorem řady titulů o moderních umělcích. O umění píše také do periodik jako The Times, The Guardian, Modern Painters, Tate Etc a PN Review. Žije v Cornwallu se svou ženou, umělkyní Felicity Marovou.

Zobrazit profil autora