Tomáš Petreček: Limitům vstříc


Tomáš Petreček, Tereza Krumpholzová

Biografický rozhovor se známým horolezcem a extrémním sportovcem

„Psal se rok 2012 a já poprvé vystoupil z letadla v Nepálu a brzy stál před osmitisícovkou, kterou jsem dosud znal jen z fotek a knížek.“

Tomáš Petreček je horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, a to včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulágirí. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo v kajaku, aniž by prospali noc. Ve svých vzpomínkách a v otevřeném rozhovoru, který s ním vedla reportérka a moderátorka Tereza Krumpholzová, se věnuje probdělým nocím na pokraji vyčerpání, těžkým rozhodnutím v základním táboře i pod vrcholem, tomu, co jej nutí neustále hledat nové výzvy, nebo třeba otázce, jak sladit „normální život“ a adrenalinové vypětí expedic.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 208
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.09.2022
Formát 195x255 mm
Hmotnost 0,803 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026443674
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Tomáš Petreček Tomáš Petreček

Tomáš Petreček


Horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulagiri. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo kajaku, aniž by prospali noc. Mezi jeho největší úspěchy patří první místo ve světovém poháru a čtvrté na prestižním mistrovství světa na ostrově Reunion. Pravidelně vítězí v republikových soutěžích v přírodních vícebojích. Žije ve Slavkově u Opavy. 

Zobrazit profil autora
Tereza Krumpholzová Tereza Krumpholzová

Tereza Krumpholzová


Reportérka a moderátorka, od roku 2013 pracuje v České televizi, v regionální redakci v Ostravě. Ráda se ptá i naslouchá, divákům ve svých reportážích nejčastěji zprostředkovává témata ze zdravotnictví a sociální oblasti. Vystudovala speciální pedagogiku, už na vysoké škole ji to ale více táhlo k novinařině a psala články pro Deník. O několik let později se připojila k investigativnímu týmu Janka Kroupy a Josefa Klímy a dva roky natáčela pro pořad Na vlastí oči. Když má volno, utíká z města do hor, kde nabírá energii. Ráda cestuje.

Zobrazit profil autora