Zlobivé děti neexistují


Janet Lansbury

Jak nastavit dětem hranice – a zůstat přitom jejich vzorem

Vztekající se batole… To není žádná ostuda. A nejde ani o chování, které by si automaticky zasloužilo trest. Dítě se tak snaží získat pozornost, je unavené nebo jen potřebuje nastavit pevnější a jasnější hranice. Potřebu disciplíny nelze zpochybňovat. Jak ji ale nastavit, aby prospěla dítěti i jeho rodičům?

Janet Lansburyová je celosvětově známou autorkou na poli výchovy dětí a respektujícího rodičovství – na rozdíl od řady jiných autorů však striktně vychází ze své více než dvacetileté praxe učitelky a vychovatelky dětí, vedoucí seminářů a přednášející. „Zlobivé děti neexistují“ je sbírkou jejích nejoblíbenějších článků týkajících se každodenního chování batolat a vycházejících z popisu konkrétních situací. Zahrnuje témata, jako je trest, nastavování hranic a jejich testování, záchvaty hněvu, vhodné způsoby komunikace atd. Kniha, přeložená do řady světových jazyků, poskytuje praktický nástroj pro rodiče, kteří prožívají ony kritické roky, kdy batolata testují hranice naší trpělivosti a lásky. Toto období ­nejistoty přitom může být příležitostí k vytvoření nerozbitných svazků důvěry a respektu.

JANET LANSBURYOVÁ – LEKTORKA KURZŮ O VÝCHOVĚ DĚTÍ, UČITELKA A SPISOVATELKA, JEJÍŽ BLOG NAVŠTÍVÍ MILIONY ČTENÁŘŮ ROČNĚ. JAKO STUDENTKA MAGDY GERBEROVÉ PROSAZUJE RESPEKTUJÍCÍ PŘÍSTUP K DĚTEM ZALOŽENÝ NA JEJICH VNÍMÁNÍ COBY HOTOVÝCH OSOBNOSTÍ, OVŠEM TAKÉ NA STANOVENÍ PEVNÝCH A JASNÝCH HRANIC.

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji