Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta


Heather Morrisová

Návrat silného příběhu z Osvětimi nyní z pohledu nejvýraznější vedlejší postavy

Krása jí zachránila život – a odsoudila ji.

V roce 1942, když bylo Cilce pouhých šestnáct let, odvedli ji do koncentračního tábora Osvětim -Březinka. Velitel Březinky Schwarzhuber si všiml jejích krásných, dlouhých vlasů a násilně ji oddělil od ostatních vězenkyň. Cilka rychle pochopila, že moc – dokonce i neochotně svěřená – znamená přežití.

Za to, že spala s nepřítelem, byla po osvobození obviněna z kolaborace a poslána na Sibiř. Měla však na vybranou? Kde jsou morální hranice pro Cilku, která přišla do Osvětimi jako dítě?

Ve vězeňském táboře na Sibiři musela Cilka čelit novým a děsivě povědomým hrozbám, včetně nechtěné pozornosti dozorců. Potom však zapůsobila na lékařku, a ta ji vzala pod ochranu. Cilka se začala starat o nemocné, usilovně o ně pečovala i v brutálních podmínkách.

Cilka se denně potýkala se smrtí, čelila hrůzám, a přitom v sobě nacházela nekonečné zdroje sil. A když ošetřovala vězně Alexandra, zjistila, že i navzdory všemu, co prožila, v sobě dokáže najít i lásku.

Cilka byla ten nejstatečnější člověk, jakého jsem kdy znal.

Lale Sokolov, Tatér z Osvětimi

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.11.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,557 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Původní název Cilka's journey - the seguel to The Tattooist of Auschwitz
Původní jazyk angličtina
EAN 9788026428138
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

knihydobrovsky.cz - Pokračování bestselleru Tatér z Osvětimi


„Příběh je skvěle doplněn o vzpomínky na dívčino dětství, které na čtenáře dýchají melancholií. Několikrát se vracíme do Osvětimi, a tyto momenty druhou knihu krásně propojují s Tatérem z Osvětimi. I v této knize si čtenáři prahnoucí po naději na lásku přijdou na své. Opět budeme svědky milostného vzplanutí na místě, kde bychom ho čekali nejméně. Zbylo v srdci mladé dívky, jež přežila věci, které ... Více

Autor knihy

Heather Morrisová Heather Morrisová

Heather Morrisová


Heather Morrisová se narodila na Novém Zélandu. Je autorkou světového bestselleru Tatér z Osvětimi. Její vášní jsou příběhy o přežití, nezlomnosti a naději. V roce 2003, kdy pracovala v nemocnici v Melbourne, se seznámila s postarším pánem, který jí prý „může vyprávět pozoruhodný příběh“. Den, kdy se setkala s Lalem Sokolovem, znamenal pro oba velkou životní změnu. Jejich přátelství sílilo a Lale se vydal na cestu sebezpytování. Heather se svěřil i s těmi nejniternějšími podrobnostmi svého života za holocaustu. Heather původně napsala Laleho příběh jako divadelní hru, za kterou získala významná ocenění v mezinárodních soutěžích, a teprve potom ji přepsala do svého prvního románu Tatér z Osvětimi. Pokračování úspěšné knihy nese název Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta. Třetím románem Heather Morrisové jsou Tři sestry.

Zobrazit profil autora