Seznamte děti s největšími světovými vynálezci formou zábavných historek!

Naučná a zábavná kniha pro děti, která určitě zaujme i nejednoho dospělého. Čtivým a srozumitelným způsobem představuje životy více než 30 největších světových vynálezců a příběhy jejich největších objevů. Kromě informací, které se děti dozvídají ve škole, přináší i mnohdy kuriozní historky, které se při „vynalézání“ staly, a může nenásilným způsobem probudit v dětech zájem o vědu.

Kniha je bohatě ilustrována nádhernými obrázky Macieje Szymanowicze.

Autor Marcin Jamkowski pracoval jako šéfredaktor National Geographic v Polsku, v?současné době je aktivní jako novinář, filmař, reportér, fotograf a dokumentarista, zaměřující se na expedice, objevy, popularizaci vědy. Svět dobrodružství, vědy a poznání je jeho životní doménou.  

V knize jsou tito vynálezci:

Jan Gutenberg, James Watt, Julese Verne, Alfred Nobel, Ignacy Łukasiewicz, Robert Oppenheimer, Benjamin Franklin, Alessandro Volta, Samuel Morse, Alexander Graham Bell, Guglielmo Marconi, Thomas Alva Edison, Nikola Tesla, Luis Jacques Daguerre, August Lumiere, Louis Lumiere, John Logie Baird, John Prosper Eckert, John Mauchly, John Bardeen, Walter Brattain, William Shockley, Theodore Maiman, Gottlieb Daimler, Wilhelm Maybach, Henry Ford, Orville Wright, Wilbur Wright, Charles Goodyear, Robert Watson-Watt, Wernher von Braun, Louis Pasteur, Wilhelm Roentgen, Alexander Fleming.

„Vynálezci byli přijati s nadšením mezi mým žactvem. Dokonce na základě této knihy pořádám školní soutěž, humornou formou. Trochu fyziky, trochu chemie a hlavně z ,psychologie života´. Když se někdo v mládí jeví jako trouba, v dospělosti to tak nemusí být. Každý druhý z těch vynálezců byl svým způsobem blázen :D.“

Danuta Kulová, překladatelka

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 128
Datum vydání 21.11.2019
Formát 250x290 mm
Hmotnost 0,99 kg
Jazyk čeština
Původní název Wielcy Wynalazcy
Původní jazyk polština
EAN 9788026428145
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Marcin Jamkowski Marcin Jamkowski

Marcin Jamkowski


Marcin Jamkowski je všestranná osobnost. Vystudoval chemii ve Varšavě, ale také režii, scénáristiku a filmovou produkci na Harvardu. Byl šéfredaktorem National Geographic v Polsku, později pracoval také jako novinář, filmař, reportér, fotograf i dokumentarista zaměřující se na expedice, objevy a popularizaci vědy. Účastnil se několika náročných horolezeckých výprav jako aktivní horolezec a také odvážných a objevných výprav potápěčských, ze kterých psal reportáže. Jako filmový dokumentarista se věnuje tématům, jako jsou expedice do Afriky či válka ve Vietnamu. Píše také publikace o umění přežití v obtížných podmínkách. Svět dobrodružství, vědy a poznání je jeho životní doménou.

Zobrazit profil autora
Maciej Szymanowicz Maciej Szymanowicz

Maciej Szymanowicz


V dětství si rád kreslil, ale rozhodl se vystudovat Divadelní akademii v Białystoku. Stal se loutkohercem, ale tato práce ho nenaplňovala a brzy se vrátil ke své dětské lásce – ke kreslení. Ilustruje a sám také píše knihy, tvoří divadelní plakáty a deskové hry. Když se nikdo nedívá (a neposlouchá), rád hraje na kytaru. Za ilustrace do knížky Asiunia Joanny Papuzińské obdržel Cenu města Varšavy. Za ilustrace do knihy Wszystkie moje mamy Renaty Piątkowské získal cenu v soutěži „Przecinek i Kropka“ a také cenu Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Zobrazit profil autora