Encyklopedie kaktusů a jiných sukulentů


Libor Kunte, Jan Gratias, Petr Pavelka

Nepostradatelná publikace pro všechny milovníky kaktusů!

Právě ve svých rukou držíte zcela unikátní publikaci, která svým rozsahem překonává vše, co u nás bylo doposud o kaktusech a jiných sukulentech vydáno. Kniha z pera zkušených odborníků přináší popis více než 850 druhů těchto rostlin a text doprovází přes 1 200 fotografií.

V úvodní části knihy je nejprve obecně popsáno, jaké rostliny jsou mezi sukulenty řazeny a jaké jsou základy jejich pěstování a využití. Poté následuje abecedně řazená část, ve které jsou seřazeny jednotlivé čeledi, a v jejich rámci jsou představeny samotné druhy. U každého druhu je přitom podle jednotné osnovy uveden jeho botanický popis, základní údaje o původním místě výskytu (včetně mapky) a stručné rady pro úspěšné pěstování v podmínkách střední Evropy.

Věříme, že tato encyklopedie potěší všechny, kteří podlehli kouzlu těchto exotických rostlin – ať už začínající pěstitele, pro které bude bohatou studnicí informací, nebo zkušené pěstitele, kterým se snaží představit mimo jiné i nově objevené druhy nebo ty, o kterých je v dosud vydaných publikacích málo informací.

Ing. Libor Kunte, Ph.D. (1968) vystudoval obory zahradnictví a rostlinné biotechnologie. Celoživotní zájem o sukulentní rostliny ho zavedl do nejrůznějších částí světa, zejména do Mexika, Jižní Ameriky, Namibie a na Madagaskar. Je autorem nebo spoluautorem několika knih o kaktusech, sukulentech a tropických rostlinách. Ve svém volném čase přednáší, fotografuje a publikuje v časopisech. Je členem redakční rady časopisů Kaktusy a Zahrádkář.

Mgr. Jan Gratias (1949) vystudoval učitelství přírodopisu. O pěstování sukulentních rostlin se zajímá již více než 40 let. Je autorem nebo spoluautorem řady knih zaměřených na pěstování sukulentů. Zasloužil se o přípravu a vydání původní české monografie o rodu Pelargonium. Více než 30 let publikuje v časopisech, přednáší na setkáních kaktusářských klubů a spolků, od založení v roce 1990 je členem výboru Společnosti českých a slovenských pěstitelů kaktusů a sukulentů.

Mgr. Petr Pavelka (1971) vystudoval obor molekulární biologie a genetika. O sukulenty se zajímá doslova od dětství a po roce 1992 podnikl několik desítek expedic do Jižní Afriky, na Madagaskar a do obou částí Ameriky. Vlastní a provozuje firmu Palkowitschia, s. r. o., která se zabývá pěstováním a prodejem sukulentních rostlin. Často přednáší v zahraničí, publikuje v časopisech a od roku 2003 je předsedou redakční rady časopisu Kaktusy.

Číst více
1 590 Kč Doporučená cena
V prodeji