Zvířecí architekti


Daniel Nassar

Odhalte tajemství přírody, která se skrývají pod klopami na každé dvoustraně

Přehrady, mobilní domky, visuté mosty, podzemní zahrady i pergola pro zamilované. Myslíte, že jsou výsadou pouze studovaných architektů? Budete se divit, ale je dost možné, že se inspirovali právě u zvířat!

Nahlédněte do fascinujícího světa zvířecích stavitelů. Nepotřebují složité výkresy, těžké stroje ani stavební povolení. Stavějí jen podle toho, jak je to příroda naučila, a jejich výtvory jsou dokonalé. Nevěříte? Tak pozorně čtěte!

Číst více
269 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 32
Datum vydání 24.05.2018
Formát 240x240 mm
Hmotnost 0,466 kg
Jazyk čeština
Původní název Animal architects
Původní jazyk angličtina
EAN 9788026419051
Věk od 9
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Video

Autor knihy

Daniel Nassar Daniel Nassar

Daniel Nassar


Daniel Nassar se narodil v Santiagu de Chile. Vystudoval architekturu na Chilské univerzitě, kde se mimo jiné věnoval výuce architektonické tvorby a stavitelství. Během svých prvních let působení v Chile získal několik ocenění (cena pro mladé talenty na třetím ročníku výstavy Bienal de Arquitectura de Chile v r. 1983 či cenu v kategorii sociálního bydlení na pátém ročníku téže výstavy v r. 1985). V roce 1986 se přestěhoval do Barcelony, kde pokračoval doktorským studiem v oboru architektonické tvorby. Roku 1998 založil společnost Nassar Architects Ltd, která se zapojila do řady projektů týkajících se více než 150 staveb. Vedle své úspěšné kariéry s širokým záběrem se zajímá o „zvířecí architekturu“, která byla vždy úzce provázána s jeho vlastními projekty a je mu neutuchajícím zdrojem inspirace.

Zobrazit profil autora