Nejvýznamnější varhany České republiky


Štěpán Svoboda, Jiří Krátký

Obrazová publikace, která představuje varhany v českých zemích od konce 16. století až po současnost

Jak již název napovídá, cílem této unikátní publikace je představit varhanní nástroje na území České republiky, které jsou něčím významné, něčím cenné.

Krása nebo hodnota varhan nemusí být rozeznatelná hned na první pohled. Kromě hodnoty stáří, umělecky cenného prospektu či sepětí varhan s významnou postavou hudby nebo výtvarného umění může být zajímavé a hodnotné také vnitřní ústrojenství jednotlivých varhan, jejich význam pro dějiny a vývoj varhanářství, originalita a zejména pak jejich zvuk.

Všechny tyto aspekty hrály roly při výběru nástrojů, které jsou v knize obsaženy. Samotný výběr se opírá nejen o názor autorů publikace, ale i dalších organologů diecézí naší vlasti.

V úvodním textu se čtenář seznámí stručně s terminologií a stavbou varhan. Nechybí ani obrys dějin varhanářství a význam varhan v současné době.

Na dalších stranách knihy se potom již nachází přes 110 varhan z celé České republiky, od konce 16. století až po současnost, které jsou představeny textem a bohatým obrazovým doprovodem.

Číst více
1 190 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 264
Datum vydání 25.11.2019
Formát 235x340 mm
Hmotnost 1,92 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026428596
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem