Pax, můj liščí přítel


Sara Pennypackerová

Nezapomenutelný příběh pro všechna srdce plná lásky ke zvířatům

Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody.

V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal.

Ani Paxovi, který neochvějně čeká na svého chlapce, se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství a překvapivá odhalení…

Číst více
269 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 296
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.08.2017
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,416 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Jon Klassen
Původní název Pax
Původní jazyk angličtina
EAN 9788026415831
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

iliteratura.cz - Pozoruhodná výpověd o smyslu přátelství, Zdeněk A. Eminger


„…Jazyk Sary Pennypackerové autenticky vystihuje reálné dialogy malého chlapce s dospělými, jeho vlastní samomluvu i virtuální rozhovor s jeho liščím kamarádem Paxem tam někde v dáli. Vystavět a udržet v takovém rozsahu živost a napětí celého příběhu, který vám v každé větě běží před očima jako film, je výjimečné…“

Autor knihy

Sara Pennypackerová Sara Pennypackerová

Sara Pennypackerová


Sara Pennypackerová je americká autorka z Massachusetts. Za své knihy pro děti získala mnohá ocenění, např. Golden Kite Award, Christopher Award a Sid Fleischman Award. Kniha Klementýnka a bláznivý týden se stala knihou roku prestižních recenzentů, jako jsou například Publishers weekly, School Library Journal atd. První místo žebříčku New York Times získal půvabný příběh Pax, můj liščí přítel. Jako malá ráda pracovala na zahradě, četla a jezdila na koni.

Zobrazit profil autora