O CPressu

Značka CPress vznikla v roce 2005 jako součást nakladatelství Computer Press. Spolu se svou mateřskou společností se pak na podzim roku 2010 stalo součástí skupiny Albatros Media.

V nakladatelství CPress vzniká především populárně-naučná literatura z různých oborů – od historie a military, přes cestování až po leporela pro nejmenší. Přináší tituly přeložené z různých světových jazyků, ale v poslední době přibývá hlavně spolupráce s populárními českými autory a blogery. Záběr nakladatelství je opravdu rozsáhlý, a tak se v naší produkci můžete setkat s tituly na téma cestování, vaření a pečení, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura nebo technika. Vydáváme ale také beletrii a populárně-naučné tituly pro děti a mládež, včetně licencovaných titulů od velkých světových značek jako je Marvel, LEGO nebo Disney.

Šéfredaktor Roman Bureš se svým sedmičlenným týmem čtenářům představil už více než 1500 titulů z nejrůznějších oblastí.

Mezi úspěšné tituly poslední doby patří například cestopisy Dominika na cestě Jižní Amerikou i Japonskem, Marvel Studios: Encyklopedie postav, kuchařky Cukrfree, Ruce v mouce, Cesta z těsta, romány Hvězdy na cestě a Tatér z Osvětimi, monografie o vizionáři moderní architektury Janu Kaplickém nebo příběh pro nejmenší Gerda: Příběh velryby.

Redakce

Roman Bureš
šéfredaktor

Po studiích sociologie a žurnalistiky nastoupil v roce 2012 do Albatros Media na pozici redaktora počítačové literatury. Šéfredaktorem nakladatelství Cpress se pak stal v roce 2018. Nezaměřuje se na jeden konkrétní obor, ale snaží se dělat knihy na témata, která ho baví – od počítačových her po asijskou kuchyni. Kromě toho se stále ještě občas pustí i do literatury pro grafiky a fotografy, s níž v Albatros Media začínal.

[email protected]
Katarína H. Belejová
redaktorka

Na FF MU vystudovala literaturu a mezikulturní komunikaci, angličtinu a uměnovědná studia a získala doktorát z české literatury. Ještě během doktorského studia nastoupila v roce 2015 jako redaktorka do Albatros Media, kde pokrývá široké spektrum témat odpovídající jejím osobním zájmům – zaměřuje se tedy na tituly pro děti, kuchařky, publikace o umění i knihy o médiích a současné společnosti. Na práci v nakladatelství má nejraději neustálý přísun inspirace a nových poznatků, spolupráci se zajímavými lidmi, kteří mají co říct, a vůni čerstvě vytištěných knih.

[email protected]
Michaela Bystrá
redaktorka

Vyrostla v bytě plném knih, což osudově ovlivnilo celý její život. Nejdříve studovala Střední knihkupeckou školu, kde se knihy učila prodávat, aby pak na Vyšší knihovnické pronikla do tajů jejich kategorizace i zápůjček, a poté ve věrné společnosti svých knižních průvodců proplula Filosofickou fakultou. Jakožto literární redaktorka nakladatelství CPress stojí u samého knižního zdroje od 2006, kde pomáhá na svět především hodnotným publikacím s výtvarnou a kreativní tématikou, nevyhýbá se však i originálním kuchařkám, dobrodružným cestopisům či beletrii pro čtenáře všech věkových kategorií.

[email protected]
Jan Dvořák
redaktor

Redakční práci se věnuje 13 let, z toho poslední dva roky právě v nakladatelství CPress. Jako vystudovaný historik má nejblíže k titulům zaměřeným na (moderní) dějiny. Snaží se však nezůstávat jen u jednoho pole a rád rediguje i knihy s odlišným zaměřením – od dětských knih přes krimi po sportovní problematiku. Ostatně všemi uvedenými tématy dějiny chtě nechtě stejně „procházejí“.

[email protected]
Petra Havelková
redaktorka

Na pozici redaktorky nastoupila hned po dostudování vysoké školy. CPress je její druhé pracovní působiště, ve kterém má tu čest již pátým rokem pomáhat přivádět knihy na svět. V nakladatelství začínala u cestovních průvodců, k nimž se časem přidaly i cestopisy. Později se její oblast rozšířila také na knihy o přírodě, odborné anatomické publikace, kuchařky, dětské knihy atd.

[email protected]
Martin Herodek
redaktor

S redakční prací má více než desetileté zkušenosti. Nejprve se věnoval výhradně počítačovým titulům, od nich to byl ale jen kousek k počítačovým hrám, zejména Minecraftu, a to i v oblasti beletrie a fan fiction. Portfolio produkovaných titulů postupně rozšířil také na komiksy, únikovky a gamebooky, nebojí se však redakčně nakouknout ani do exotičtějších témat.

[email protected]
Dalibor Kumr
redaktor

Knihomol a nadšenec do všech dopravních prostředků, ať už jezdí, létají či plavou. Jako redaktor pracuje v nakladatelství CPress již patnáctým rokem a širokému spektru jeho zájmů odpovídá i šíře zaměření titulů, na kterých se redakčně podílel – beletrie, hobby, sport, military či historie.  Nicméně jeho největší přízni se nadále těší knihy se zaměřením na historii naší a světové železnice a edice auto-moto.

[email protected]
Zuzana Neubauerová
redaktorka

O práci v knižním nakladatelství básnila už jako dítě. Tento sen se jí poprvé splnil v roce 2005. Skutečné naplnění v profesním životě našla ale v nakladatelství CPress, kde od roku 2013 pomáhá na svět především populárním knihám pro děti.

[email protected]